Hudobné kurzy v školskom roku 2021/2022

Prosíme, pozrite si aj opatrenia, ktoré sme prijali kvôli prebiehajúcej pandémii koronavírusu COVID-19.

Vyučované nástroje:

Varianty kurzov

Na výber ponúkame z dvoch základných programov:

  • Jednohodinovka – obsahuje každý týždeň jednu 45 minútovú vyučovaciu hodinu. Volí si ho väčšina žiakov, pretože predstavuje vyvážený pomer medzi efektivitou výučby, náročnosťou kurzu a cenou školného. Kurz odporúčame hlavne začiatočníkom, je vhodný pre deti a pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť hrať na svoj obľúbený nástroj alebo spievať pre vlastné potešenie alebo pre radosť svojho blízkeho okolia, bez veľkých pódiových ambícií.
  • Dvojhodinovka – obsahuje každý týždeň jeden 90 minútový vyučovací blok (2 vyučovacie hodiny). Počas 90 minútového vyučovacieho bloku sa dá ísť do hĺbky preberanej hudobnej problematiky a venovať sa aj širším súvislostiam učiva. Kurz odporúčame hlavne pokročilým žiakom. Je vhodný pre všetkých, ktorí majú vážny záujem o svoj hudobný rozvoj a majú ďalšie hudobnícke ambície. A zvoliť si ho môžu všetci, ktorí chcú alebo potrebujú napredovať rýchlejšie.

Harmonogram školského roka

Celoročný kurz trvá 36 týždňov, ale v kalendári sme si naň pre istotu vyhradili aj rezervu na prípadné náhradné hodiny.

  • Školský rok začína v pondelok 13. septembra 2021 a končí v sobotu 02. júla 2022.
  • Vyučujeme počas celého roka, vrátane školských prázdnin a štátnych sviatkov.
    Jedinými výnimkami sú vianočné a veľkonočné sviatky.
  • Pred Vianocami vyučujeme do stredy 22. decembra 2021. Musicana bude počas Vianočných sviatkov zatvorená od štvrtka 23. decembra 2021 do nedele 09. januára 2022. Školu otvoríme v pondelok 10. januára 2022.
  • Pred Veľkou nocou vyučujeme do stredy 13. apríla 2022. Počas Veľkej noci nevyučujeme od štvrtku 14. apríla 2022 do utorka 19. apríla 2022. Brány Musicany otvoríme opäť v stredu 20. apríla 2022.
  • Počas jesenných, polročných a jarných školských prázdnin je Musicana normálne otvorená, kurzy riadne prebiehajú.
  • Počas letných mesiacov otvoríme flexibilnú a voľnejšiu Letnú hudobnú školu.

Ako sa prihlásiť

Prihlásiť sa môžete kedykoľvek počas celého roka. Ak v našom rozvrhu nájdeme voľný termín, ktorý Vám bude vyhovovať, s výučbou môžete začať aj okamžite. Celoročný kurz a tie najlepšie termíny pochopiteľne môžeme ponúknuť len tým žiakom, ktorí sa prihlásia pred začiatkom školského roka.

Prihlásenie je jednoduché:

Zápis na kurzy

Práve prebieha zápis na všetky naše kurzy. Prihlásiť sa môžete pomocou on-line prihlášky, telefonicky na tel.č. 0911 111 717 alebo osobne v pracovných dňoch počas otváracích hodín v kancelárii Musicany.

Nájdete nás na 2.poschodí v budove YMCA na Karpatskej ul.2 v Bratislave. (bývalé kino Dukla, v súčasnosti aj sídlo Randal Clubu a MMC)

Kontaktné údaje

Kontaktujte nás na tel. 0911 111 717 alebo na adrese skola@musicana.sk.