Hudobné kurzy v školskom roku 2023/2024

Vyučované nástroje:

Harmonogram školského roka

Celoročný kurz obsahuje 36 vyučovacích hodín / vyučovacích blokov, ale v kalendári sme si naň pre istotu vyhradili 39 kalendárnych týždňov, aj s rezervou na prípadné náhrady.

  • Školský rok začína v pondelok 18. septembra 2023 a končí v sobotu 29. júla 2024.
  • Vyučujeme počas celého roka, vrátane školských prázdnin a štátnych sviatkov.
    Jedinými výnimkami sú vianočné a veľkonočné sviatky.
  • Počas Vianočných sviatkov je Musicana zatvorená od soboty 23. decembra 2023 do nedele 07. januára 2024.
  • Počas Veľkej noci nevyučujeme od štvrtku 28. marca 2024 do utorka 02. apríla 2024.
  • Počas jesenných a jarných školských prázdnin je Musicana otvorená, kurzy prebiehajú.
  • Počas letných mesiacov otvoríme flexibilnú a voľnejšiu Letnú hudobnú školu: od pondelka 01.júla 2024 do soboty 14.septembra 2024.

Varianty kurzov

Na výber ponúkame z dvoch základných programov:

  • Jednohodinovka – obsahuje každý týždeň jednu 45 minútovú vyučovaciu hodinu. Volí si ho väčšina žiakov, pretože predstavuje vyvážený pomer medzi efektivitou výučby, náročnosťou kurzu a cenou školného. Kurz odporúčame hlavne začiatočníkom, je vhodný pre deti a pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť hrať na svoj obľúbený nástroj alebo spievať pre vlastné potešenie alebo pre radosť svojho blízkeho okolia, bez veľkých pódiových ambícií.
  • Dvojhodinovka – obsahuje každý týždeň jeden 90 minútový vyučovací blok (2 vyučovacie hodiny). Počas 90 minútového vyučovacieho bloku sa dá ísť do hĺbky preberanej hudobnej problematiky a venovať sa aj širším súvislostiam učiva. Kurz odporúčame hlavne pokročilým žiakom. Je vhodný pre všetkých, ktorí majú vážny záujem o svoj hudobný rozvoj a majú ďalšie hudobnícke ambície. A zvoliť si ho môžu všetci, ktorí chcú alebo potrebujú napredovať rýchlejšie.

Ako sa prihlásiť

Prihlásiť sa môžete kedykoľvek počas celého roka. Ak v našom rozvrhu nájdeme voľný termín, ktorý Vám bude vyhovovať, s výučbou môžete začať aj okamžite. Celoročný kurz a tie najlepšie termíny pochopiteľne môžeme ponúknuť len tým žiakom, ktorí sa prihlásia pred začiatkom školského roka.

Prihlásenie je jednoduché:

Aktuality a novinky

Zápis na kurzy

Práve prebieha zápis na všetky naše kurzy. Prihlásiť sa môžete pomocou on-line prihlášky, telefonicky na tel.č. 0911 111 717 alebo osobne v pracovných dňoch počas otváracích hodín v kancelárii Musicany.

Nájdete nás na 2.poschodí v budove YMCA na Karpatskej ul.2 v Bratislave. (bývalé kino Dukla, v súčasnosti aj sídlo Randal Clubu a MMC)

Kontaktné údaje

Kontaktujte nás na tel. 0911 111 717 alebo na adrese skola@musicana.sk.