Peter Szapu

Peter Szapu je profesionálny hráč na bicie nástroje, známy ako člen skupín Fermáta a Collegium Musicum, v súčasnosti pôsobí ako štúdiový hráč pre interpretov rôznych žánrov.

Hraním sa živil najmä v zahraničí (Nórsko, Nemecko, USA a celá Škandinávia). Peter Szapu hral s hudobníkmi ako Peter Lipa & skupina Hey (turné v bývalej Juhoslávii – rok 1978), Vadim Bušovský, Caroline Hitland, Dušan Hlaváček (turné – bývalý Sovietsky zväz – v rokoch 1985 – 1985) , Erich Boboš Procházka, Vlado Valovič (1986), Adriana Bartošová, Henry Tóth alebo Marián Greksa. Spolupracoval so skupinami Collegium Musicum, Fermáta, Hej (účinkoval tu Peter Lipa), Pavol Hammel & Prúdy, Modus (posledná zostava do roku 1989), Krokoband, The Brothers Band, Aftertee session so Stanislavom Počajim a mnoho ďalších formácií. Pôsobil tiež v orchestri VV System (v roku 1986, neskôr Orchester Gustáva Broma / Gustav Brom).

V deväťdesiatych rokoch (1994-1998) hral Peter Szapu s Jurajom „Žožom“ Čiernym na lodiach v baltickom mori (Fínsko a Švédsko). V roku 2001 až 2005 bol členom divadelnej kapely (účinkovanie v muzikáli „Mníšky milionárky“). V rokoch 2004 až 2006 pravidelne hrával „Jazzové štvrtky“ v pube „U zeleného stromu“ v rôznych zostavách (zahral si hudobníkmi ako Stanislav Herko, Ľubomír Šrámek, Martin Ďurfina).

Popritom hrával v rôznych kluboch s hudobníkmi ako Lubomír Tomáškovič, Juraj Kalasz, Hanka Gregušová, Boris Cellar, Richard Šimurek, Eric Rothenstein, Michal Ragáš a ďalšími. Od roku 2006 hráva na zaoceánskych lodiach v Karibiku. K najnovším projektom Petra Szapu patrí spolupráca so skupinou Gattch a Aftertee Session (Jozef Brisuda, Sano Dányi, Pavol Rucek a hosťujúci hudobníci ako Nikolaj Nikitin],Peter Bereza, Ruggero Robin).

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Peter_Szapu

V súčasnosti hráva v zostave Fedora Freša „The Badge“ a učí bicie v Musicane.

Zápis na kurzy

Práve prebieha zápis na všetky naše kurzy. Prihlásiť sa môžete pomocou on-line prihlášky, telefonicky na tel.č. 0911 111 717 alebo osobne v pracovných dňoch počas otváracích hodín v kancelárii Musicany.

Nájdete nás na 2.poschodí v budove YMCA na Karpatskej ul.2 v Bratislave. (bývalé kino Dukla, v súčasnosti aj sídlo Randal Clubu a MMC)

Kontaktné údaje

Kontaktujte nás na tel. 0911 111 717 alebo na adrese skola@musicana.sk.