Nevzdávajte sa svojich snov !

Základné informácie

Hudobná akadémia Musicana sa od založenia v roku 2000 vypracovala na jednu z najväčších nezávislých hudobných škôl v Bratislave. Navštevuje nás vyše 250 žiakov, o ktorých sa stará team 30 lektorov a poradcov študentov. Svojim unikátnym prístupom k vyučovaniu hudby sme inšpirovali mnohé vzdelávacie inštitúcie. Naši lektori sú špičkoví odborníci nielen na hru na nástroji, aplikovanú hudobnú teóriu, ale mnohí z nich sú ostrieľaní pódioví hudobníci. Vďaka tomu vedia vysvetliť svojim žiakom aj praktické veci ako je hra v kapele, odporúčaná hudba na počúvanie alebo prax v štúdiovom nahrávaní.

Našim cieľom je poskytovať kvalitnú výučbu hudby pre našich študentov v akomkoľvek veku, technickej úrovne alebo štýlovej vyhranenosti (rock, punk, blues, metal, folk, klasická hra). Hudba je tým najkrajším koníčkom v živote. Preto sa ju snažíme priniesť do sŕdc čo možno najviac ľudí.

Pri výbere vhodného kurzu vám radi pomôžu poradcovia študentov z Musicany. Každý z nich je špeciálne trénovaný na to, aby sme každého žiaka zaradili do najvhodnejšej triedy, k správnemu lektorovi v čase,  ktorý bude študentovi vyhovovať.

Vyučované nástroje

Vyučujeme akustickú aj elektrickú gitaru, basgitaru, klavír, klávesy, bicie nástroje a spev. Kurzy máme otvorené pre všetkých od začiatočníkov až po pokročilých.

Časy výučby

Čas kedy budete chodiť na kurzy do Musicany vieme prispôsobiť vašim možnostiam. Vyučovanie prebieha od pondelka do piatku, od 9:00 do 20:30. Ponúkame aj sobotňajšie hodiny, prebiehajú od 9:00 do 18:00.  Stačí, ak si nájdete jeden pevný termín v týždni, keď budete môcť navštevovať naše kurzy.

Vek žiaka

Vek v našej škole nie je rozhodnujúci. Medzi študujúcich patria muzikanti od 5 do 60 rokov. Pre deti organizujeme kurzy, kde sa učíme základy intonácie a rozvíjame našim najmenším žiakom hudobný sluch aj pomocou hudobných hier.  Pre mladých ponúkame rôzne kurzy s praktickými ukážkami hry v kapele, pri táboráku alebo len tak, v obývačke.  Máme veľa dospelých pracujúcich žiakov,  ale aj podnikateľov či dôchodcov,  ktorí si radi nájdu čas na nástroj aspoň 1 krát týždenne.

Organizácia výučby

Výučba je individuálna a preto sa na kurzy dá prihlasovať priebežne počas celého roka. Samozrejme, celoročný kurz v požadovanom termíne môžeme zabezpečiť len pre žiakov, ktorí sa prihlásili pred začiatkom školského roka.

Priebeh výučby

To, akým spôsobom výučba prebieha záleží na dohode hudobného lektora so žiakom. Vaše hodiny sa môžu niesť v neformálnom, priateľskom duchu, keď sa učíte vaše obľúbené skladby s minimálnou hudobnou teóriou. Možno preferujete formálne štruktúry a prísnejšiu výučbu s množstvom teórie,  čo je dôležité pre prípravu na iné školy s hudobným zameraním (konzervatórium, vysoká škola).
Tiež sa môžeme vo väčšej miere venovať improvizácii, hre v kapele alebo technikám hry sólovej gitary.
Tieto možnosti vždy diskutujeme na prvej – úvodnej hodine, kde vám lektor vypracuje individuálny učebný plán. Snažíme sa zistiť, akú hudbu máte radi, aké skupiny sa vám páčia a aké ambície v hudbe máte.

Miesto výučby

Výučba prebieha v širšom centre Bratislavy. V centrále Musicany v budove YMCA na Karpatskej 2 .  Zatiaľ pôsobíme len v Bratislave,  ale tešíme sa,  keď budeme môcť prísť aj do iných miest na Slovensku.
YMCA

Ústredie Musicana – budova YMCA

Perličky
  • Možno ste nás poznali ako Gitarová škola Gitarista.sk. Začínali sme totiž so silným zameraním na gitaru. Postupom času sa náš záber rozširoval a preto sme sa premenovali na Musicanu.
  • Ľudia nás často nesprávne píšu ako Muzikana, Muzicana, Musikana. Správne sa však voláme Hudobná akadémia Musicana.
  • Stránku Gitarista.sk stále prevádzkujeme, je na nej skvelé diskusné fórum o muzike
  • Dvakrát ročne robíme veľký koncert pre rodinu, priateľov a známych.

Ďalšie informácie

Naši poradcovia študentov vám radi pomôžu vybrať vhodný kurz pre vás alebo vaše dieťa. Je niekoľko možností ako sa s nami spojiť.

Zápis na kurzy

Práve prebieha zápis na všetky naše kurzy. Prihlásiť sa môžete pomocou on-line prihlášky, telefonicky na tel.č. 0911 111 717 alebo osobne v pracovných dňoch počas otváracích hodín v kancelárii Musicany.

Nájdete nás na 2.poschodí v budove YMCA na Karpatskej ul.2 v Bratislave. (bývalé kino Dukla, v súčasnosti aj sídlo Randal Clubu a MMC)

Kontaktné údaje

Kontaktujte nás na tel. 0911 111 717 alebo na adrese skola@musicana.sk.