Michal Šimko

Profil lektora


V ĽŠU síce vyštudoval akordeón, ale už od malička sa venoval hre na gitare, neskôr presedlal na basgitaru.

Za dlhé roky aktívneho hrania účinkoval s množstvom hudobníkov: Marcel Buntaj, Róbert Rist, Igor „Ajdži“ Sabo, Katka Koščová, Berco Balogh, Róbert Opatovský, Nicole McCloud, Peter Lipa, Peter Cardarelli, Milo Suchomel, Ľubor „umelec“ Priehradník, Michal Žáček, Matúš Jakabčic, Martin Zajko, Juraj Burian, Gabo Jonáš, Ľuboš Šrámek, Juraj Tatár alebo Erich „Boboš“ Procházka, Peter Lipa band, LP Sessions, Groovin´ Heads, Silvia Josifoská band, Aftertee a Zuzana Suchánková band.

V Musicane vyučuje hru na basgitaru a gitaru.

Referencie – čo hovoria iní

:

  • Informácie o Michalovi na webe jazz.sk
  • Užívateľ Crossboy na diskusnom fóre gitaristi.sk:

    Basista s týmto menom si určite zaslúži byť na tomto fóre. Skromný a nenápadný mladý človek, muzikant vysokej triedy. Hrá nadžánrovú basu.

  • Stano Počaji, kapela AFTERTEE

    Michal Šimko je nový muž na scéne,čerstvo ženatý,skvelý basák, gitarista a hrá aj na akordeón.Prišiel z Popradu,študuje na jazzovom oddelení konzervatória vo Viedni.Člen skupiny Adriel,April Quintet,spolupracoval s Petrom Lipom,Zuzanou Suchánkovou.Svoju vyzretú hráčsku techniku dáva plne do služieb kapely, je jeden z kžúčových elementov dotvárajúcich charakter tejto kapely.Jeho staccatová, rytmicky posadená basová linka prichucuje svojimi melódiami naše výtvory.

A nejaké videá:

Aktuality a novinky

Zápis na kurzy

Práve prebieha zápis na všetky naše kurzy. Prihlásiť sa môžete pomocou on-line prihlášky, telefonicky na tel.č. 0911 111 717 alebo osobne v pracovných dňoch počas otváracích hodín v kancelárii Musicany.

Nájdete nás na 2.poschodí v budove YMCA na Karpatskej ul.2 v Bratislave. (bývalé kino Dukla, v súčasnosti aj sídlo Randal Clubu a MMC)

Kontaktné údaje

Kontaktujte nás na tel. 0911 111 717 alebo na adrese skola@musicana.sk.